اولویت در کار فرهنگی عدم فاصله از قرآن و عترت است 

مشهد ـ معاون فرهنگی اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی گفت: اولین اولویت در کار فرهنگی عدم فاصله از قرآن و عترت است.

اولویت در کار فرهنگی عدم فاصله از قرآن و عترت است 

اولویت در کار فرهنگی عدم فاصله از قرآن و عترت است 

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد در همایش فعالان علمی، فرهنگی، اجتماعی و قرآنی ضمن تشکر از اهتمام اوقاف استان در ارائه همه خدماتی که در سنگر قرآن داشته است؛ اظهار کرد: اولین اولویت در کار فرهنگی عدم فاصله از قرآن عترت است، اگر می‌خواهیم فعالیت کنیم و در مسیر اهل بیت قرار گیریم، بزرگترین هنر ما در کار فرهنگی، قرار دادن مردم در مسیر حق و حقیقت است.

معاون فرهنگی اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی گفت: این فرمایش حضرت یک بیانیه و تبیین جامع و دقیق برای مأموریت‌ها و فعالیت‌های فرهنگی است و یک‌کلید مدیریتی است که در هر موضوعی بدانیم از کجا می‌خواهیم شروع کنیم و به کجا برسیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی گسترده که آثار و برکاتی داشته است، افزود: امروز جوانان و نوجوان حضور گسترده‌ای در مراسم اعتکاف ماه رجب دارند و مسجد جامع گوهرشاد گنجایش تعداد معتکفین را ندارد؛ همچنین همایش بی نظیر شب‌های قدر در حرم مطهر رضوی افتخارآفرین برای ما و مأیوس کننده برای دشمنان است و اینها دستاوردهایی است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی داشته ایم.

گنابادی نژاد با بیان اینکه در استان ۹۳۰۰ مدرسه و آموزشگاه داریم و در کمتر از ۳۰ درصد مدارس نماز جماعت برگزار می‌شود، گفت: در سال گذشته ۳۵ میلیون زائر وارد مشهد شدند اما طرح ما برای این زائران در حوزه فرهنگی چیست؟ زائرین در شبانه روز تنها ۲ ساعت در حرم هستند و ما چه فعالیت فرهنگی در بیرون حرم برای اینها داریم؟

وی با بیان این مطلب که اگر بگوییم مشهد بزرگتربن پایگاه خانواده محور شیعی در جامعه است سخن گزافی نیست اما چه برنامه‌ای برای این خانواده‌ها پیش بینی شده است؛ افزود: در نوروز امسال از ۵۵ کشور جهان به مشهد سفر کردند، طرح ما برای فعالیت‌های حوزه تبلیغ در عرصه بین الملل چیست؟ نگاه و راهکار ما برای کارهای فرهنگی و تبلیغی چیست؟ ما اگر می‌خواهیم فعالیت کنیم و در مسیر اهل بیت قرار گیریم، بزرگترین هنر ما در کار فرهنگی، قرار دادن مردم در مسیر حق و حقیقت است.

معاون فرهنگی اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: اولین اولویت در کار فرهنگی عدم فاصله از قرآن و عترت است، رسانه، هنر، فضای مجازی، فناوری و نوآوری‌ها نیاز و مهم است اما هیچ کدام مجوزی برای فاصله گرفتن از قرآن و عترت نمی‌شود.

وی افزود: امروز طلاق یکی از آسیب‌های اجتماعی است، برنامه‌های فرهنگی در این خصوص برای ارتباط جوانان به مسجد و متناسب با جمعیت استان و مشهد و ایران باید طراحی و اجرا کنیم.

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny