درباره ما

خیریه فاطمیون استان گیلان ریحانه در سال 1380 به همت تعدادی از خیرین و بمنظور کمک به افراد نیازمند در رفع محرومیت از جامعه و رسیدگی به امورات فرهنگی ، تحصیلی و معیشتی آنان به شماره ثبت 149 و شناسه ملی 10720027001 پس از دریافت مجوزهای فعالیت از اداره کل بهزیستی و نیروی انتظامی استان گیلان تأسیس گردید . وخلاصه فعالیت آن شامل :

1- ساخت پروژه ( درمانی ریحانه ، در دست احداث)

2- درمانگاه  ( در دست احداث )

3- ایتام ( سرپرستی سادات وغیرسادات )

4- جهیزیه

5- کانون ازدواج آسان جوانان

6- پویش (حوادث غیرمترقبه و ………)

7- قرارگاه جهادی (ساخت خانه محروم ، توزیع بسته های غذائی ، واکسیناسیون و…..)

8- خانه شبانه روزی دخترانه ایتام

9- خانه در راه ماندگان+ خانه مهربانی + فعالیت فرهنگی ورزشی  

فعالیت موسسه

کانون ازدواج آسان

تهیه جهیزیه و برگزاری مراسم عروسی دو بال پرواز عروس و داماد به آسمان عشق و زندگی است . لذا این موسسه با مذاکره و عقد قرارداد با صنوف مختلف مثل ماشین عروس ، آرایشگر ، کارت عروس ، لباس عروس ، غنچه عقد و….. زوجین را برای بهره مندی از این خدمات به تخفیفات بسیار بالا و ویژه معرفی تا با پرداخت کمترین هزینه و دغده کم مراسم خود را برگزار نمایند .

جهیزیه

یکی از چالش های امروز در جامعه ما عدم تمایل به تشکیل خانواده و افزایش سن ازدواج میباشد که دلایل متفاوت فرهنگی واقتصادی دارد . لذا به تامین جهیزیه نوعروسان بخصوص اقشار آسیب پذیر ونیازمند جامعه میتوان تاحدودی از چالش جامعه کاست .

 این موسسه نسبت به شناسائی نوعروسان و نودامادان نیازمند توسط معتمدین و طرح موضوع باخیرین ، اقدام لازم برای رفع این مشکل بعمل میاورد.

ایتام

هرچند موسسات وسازمان های رسمی وعریض وطویلی برای رسیدگی به ایتام داریم لکن متاسفانه بدلیل فشارهای اقتصادی که بر مردم محروم وارد میشود توفیق کامل برای رفع محرومیت حاصل نگردید ولذا باید از ظرفیت های مردمی در این زمینه استفاده نمود . دراین بخش با شناسایی ایتام نیازمند وجذب حامی برای تامین نیازهای مادی ومعنوی وفرهنگی وعلمی ایتام اقدامات لازم وموثر انجام میگیرد .

و همچنین با وقف نمودن خانه ویلائی و راه اندازی خانه ایتام (شهید حاتمی)برای نگهداری از دختران سنین 13 الی  18 سال ، برنامه های متنوع تربیتی وآموزش اصول زندگی برای آنان ، در دست اقدام است .

درمانگاه

در بخشی از پروژه در حال ساخت مجتمع خیریه فاطمیون ریحانه ، ایجاد درمانگاه میباشد که بجز ویزیت های حضوری ، برنامه نوبت های برخط (آنلاین) و غیر حضوری هم دارد. ضمنا موارد دیگری همچون تاکسی سلامت و ویزیت برخط روانپزشک نیز از زیر مجموعه های درمانگاه میباشد .

گروه جهادی

نیروانسانی جوان همیشه بعنوان یک سرمایه ملی تلقی میشود . و این موسسه با شناسایی و ساماندهی این جوانان در قالب گروه های جهادی در رسیدگی به امور مربوطه مثل کمک به کاهش آسیب های ویروس منحوس کرونا و کمک به ساخت و ساز مسکن محرومین ، قدم های موثری بر میدارد

و همچنین با وقف نمودن خانه ویلائی و راه اندازی خانه ایتام (شهید حاتمی)برای نگهداری از دختران سنین 13 الی  18 سال ، برنامه های متنوع تربیتی وآموزش اصول زندگی برای آنان ، در دست اقدام است .