ثبت نام چهل و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم کشور تا ۱۵ خرداد

بیرجند- مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی از ثبت نام چهل و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران تا ۱۵ خرداد خبر داد.

ثبت نام چهل و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم کشور تا ۱۵ خرداد

ثبت نام چهل و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم کشور تا ۱۵ خرداد

حجت الاسلام پرویز بخشی پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ثبت نام چهل و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران آغاز شده است.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تأکید تربیت حافظان قرآن کریم گفت: این دوره از مسابقات ویژه خواهران و برادران بالای ۱۸ سال است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی یادآور شد: زمان ثبت نام از متقاضیان شرکت در چهل و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم کشور از ۱۶ اردیبهشت آغاز شده و تا ۱۵ خرداد ماه سال جاری ادامه دارد.

بخشی پور با بیان اینکه این دوره از مسابقات در چهار بخش شامل بخش آوایی انفرادی، بخش گروهی، بخش معارفی عمومی و بخش معارفی تخصصی برگزار می‌شود، افزود: حفظ (کل، ۲۰ جز، ۱۰ جز و ۵ جز قرآن کریم)، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، دعاخوانی و اذان جز بخش آوایی انفرادی و در بخش گروهی نیز نیز مدیحه سرایی و همخوانی قرآن کریم جز موارد این مسابقات خواهد بود.

وی ادامه داد: در بخش معارفی عمومی نیز ترجمه سوره‌های یاسین و الرحمن و در بخش معارفی تخصصی معارف قرآن کریم، معارف نهج‌البلاغه و معارف صحیفه سجادیه مورد آزمون است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی یادآور شد: ثبت نام از متقاضیان برای شرکت در این دوره از مسابقات قرآن کریم از طریق سایت www.quraniran.ir انجام می‌گیرد.

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny