آغاز ثبت نام چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در اردبیل

اردبیل- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: ثبت نام چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در اردبیل ویژه خواهران و برادران بالای ۱۸ سال آغاز شد.

آغاز ثبت نام چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در اردبیل

آغاز ثبت نام چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در اردبیل

حجت‌الاسلام مهدی ستوده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ثبت نام چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در اردبیل ویژه خواهران و برادران بالای ۱۸ سال سازمان اوقاف و امور خیریه از امروز آغاز شد.

وی با بیان اینکه علاقمندان می‌تواننند با مراجعه به سایت www.quraniran.ir از تاریخ ۱۶ اردیبهشت ماه تا ۱۵ خرداد اقدام کنند، افزود: در صورتی که متقاضیان شرکت‌کننده امکان ثبت‌نام از طریق سایت را ندارند می‌توانند با مراجعه به اداره امور قرآنی استان مراحل ثبت‌نام خود را انجام دهند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل بیان کرد: رشته‌های در نظر گرفته شده برای شرکت متقاضیان شامل قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ کل، حفظ ۲۰ جز، حفظ ۱۰ جز، حفظ ۵ جز، دعاخوانی، اذان، تفسیر قرآن کریم، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، مدیحه‌سرایی و همخوانی است.

حجت‌الاسلام ستوده ادامه داد: متقاضیان به‌طور همزمان می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در ۳ رشته از جمله یکی از رشته‌های انفرادی آوایی شامل قرائت تحقیق و ترتیل، رشته‌های حفظ، اذان و دعاخوانی و یک‌رشته گروهی شامل مدیحه‌سرایی و همخوانی قرآن کریم اقدام کنند.

وی افزود: همچنین علاوه بر رشته‌های فوق و به‌منظور ترویج معارف عمومی قرآن کریم و آشنایی با آن، تمام شرکت‌کنندگان می‌توانند، دریکی از رشته‌های معارفی بخش عمومی شامل ترجمه سوره‌های یاسین و الرحمن و در بخش تخصصی شامل معارف قرآن کریم، معارف نهج البلاغه، معارف صحیفه سجادیه ثبت نام کنند که آزمون آن نیز به‌صورت کتبی خواهد بود و همچنین منابع موردنیاز و آئین‌نامه مسابقات از سایت قرآن ایران قابل دریافت است.

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny