معلم نیکوکار: دعای خیر ایتام گره‌گشای مشکلاتم در زندگی بود

معلم خیر کرمانی گفت: معتقدم خداوند روزی این کودکان یتیم را در روزی ما قرار داده است.

معلم نیکوکار: دعای خیر ایتام گره‌گشای مشکلاتم در زندگی بود

معلم نیکوکار: دعای خیر ایتام گره‌گشای مشکلاتم در زندگی بود

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، معلم خیر کرمانی با بیان اینکه احسان و نیکوکاری و انفاق در راه خدا از مفاهیم ارزشمندی است که درآیات و روایات بسیار مورد تاکید قرار گرفته است، می‌گوید: بزرگ کردن فرزند بدون حضور پدر بسیار مشکل است؛ لذا به دلم افتاد که در مسیر کمک به کودکان یتیم قدم بردارم و تا زمانی که زنده‌ام و تا جایی که در توان دارم به آن‌ها کمک خواهم کرد.

این معلم ۴۵ ساله کرمانی، یکی از بانوان نیک‌نام زمانه است که با عطوفت و مهربانی که خداوند در وجودش نهاده در مسیر گره‌گشایی و رفع نیاز نیازمندان و به‌ویژه کودکان یتیم قدم برداشته است. وی که چندین سال از بهترین روزهای زندگی خود را در مسیر تعلیم و تربیت فرزندان این دیار گذرانده، انگیزه خود را از انجام اقدامات خیرخواهانه دستگیری از نیازمندان به ویژه ایتام و حل مشکلات آن‌ها می‌داند.

وی می‌افزاید: با این عقیده که خداوند روزی عده‌ای از افراد نیازمند را در روزی ما قرار داده است بسیار علاقه‌مند بودم در امور خیر و کمک به ایتام مشارکت کنم که در همین راستا حدود هشت سال پیش که به‌اتفاق همسرم در مراسم شب‌های قدر شرکت کرده بودیم با طرح اکرام ایتام کمیته امداد آشنا شدم و همان شب حمایت سه فرزند یتیم که یکی از آن‌ها از خانواده سادات بود را بر عهده گرفتیم.

این حامی نیکوکار ادامه می‌دهد: کودکانی که از نعمت پدر برخوردارند محبت پدرانه را درک می‌کنند حتی اگر نانی برای خوردن نداشته باشند اما پدر دست نوازش بر سر آن‌ها می‌کشد، اما کودکان یتیم علاوه بر فقر مالی، از نوازش پدرانه نیز محرومند و ما باید با کمک‌های مادی و معنوی خود یاریگر فرزندان ایتام باشیم.

این معلم نیکوکار عنوان می‌کند: خدا به من دو فرزند دختر عطا کرده که معتقدم به دعای خیر یتیمان و برکت کمک به فقرا زندگی موفقی خواهند داشت؛ زیرا خداوند شاهد و ناظر بر اعمال بندگانش است و پاداش عمل را بهتر از هرکسی می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه خداوند چاره‌ساز اصلی و حلال مشکلات است و ما فقط وسیله هستیم خطاب به همه مردم به ویژه افرادی که در زندگی خود مشکل دارند می‌گوید: قطعاً حمایت از ایتام در زندگی گره‌گشا خواهد بود و مشکلات و گره‌های زندگی را باز می‌کند.

تعداد ۲۰۶۴ معلم نیک‌اندیش استان کرمان در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین حمایت مادی و معنوی ۲۵۱۴ فرزند یتیم و محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان را بر عهده دارند.

شهروندان و مردم نیکوکار می‌توانند با مراجعه به سایت ekram.emdad.ir یا ارسال عدد ۱ به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳ در طرح اکرام ایتام و محسنین ثبت‌نام کرده و حمایت مادی و معنوی از یک یا چند فرزند یتیم را به عهده بگیرند.

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny