تبدیل شدن امر فرهنگی به امنیتی خواست دشمنان نظام است

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه از سرمایه گذاری اوقاف در زمینه ۶ مزیت اقتصادی کشور خبر داد و گفت: برای تحقق شعار سال باید مزیت‌های نسبی اقتصادی جمهوری اسلامی لحاظ شود.

تبدیل شدن امر فرهنگی به امنیتی خواست دشمنان نظام است

تبدیل شدن امر فرهنگی به امنیتی خواست دشمنان نظام است

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در سخنانی در جامعه مبلغین کشور، گفت: ما در جبهه حق مقابل باطل و برون رفت از مسائلی که دشمن به صورت شیطانی آن را تدوین می‌کند قرار گرفته ایم. اغتشاشات اخیر برای براندازی بود و هدفی جز این نداشت. کشورهای زیادی میز ضد ایران تشکیل داده بودند. میز فقط یک نماد نیست. باید چرایی این ماجرا را مطالعه کنیم. یکی از نتایجی که به دست می‌آوریم این است که انقلاب اسلامی در موضع حق خودش ایستادگی خوبی دارد.

شهیدان نمادهای مقاومت اند و قاسم سلیمانی تابلو مقاومت منطقه‌ای است

خاموشی با بیان اینکه برگه‌های تاریخ معاصر را ورق بزنید، افزود: حکومت منحوس قاجار چه قدر کشور را از دست داده است؟ بر اساس نقشه امروز ایران بیش از نصف ایران را از دست داده اند.

وی سپس به مرور تاریخچه قراردادهای زمان قاجار و جریان جدایی مناطق مختلف از کشورمان پرداخت و یادآور شد: قراردادی هم در زمان پهلوی بحرین را از ایران جدا کرد و قراردادی هم توسط رضاشاه پهلوی به نام سعدآباد انجام شد که ده‌ها هزار کیلومتر به ترکیه واگذار شده که ترکیه را به نخجوان وصل کرد. در حال حاضر می‌خواهند آذربایجان را به نخجوان و نخجوان را به ترکیه وصل کنند و ایران راه ارتباطی نداشته باشد. انقلاب اسلامی که شد در زمان روحانیت، تا به امروز امام و مقام معظم رهبری یک وجب از خاک ما را تحویل نداده اند پس مزدورها باید هم روحانیت را کتک بزنند.

خاموشی با اشاره به اینکه از لحاظ امنیتی کشور به دست نظام سلطه بود و نظام سلطه مثل مهره کشور را جا به جا می‌کرد، گفت: در دهه اخیر، ایران قدرت و سطوت خود را در جهان گسترش داده به قدری که خودشان اعتراف می‌کنند و می‌گویند: «سرپنجه های قدرت ایران در اقصی نقاط آمریکای لاتین، آفریقا، آسیای جنوب شرقی، آسیای میانه و خود آمریکا و اروپا رفته است و این سرپنجه‌ها زیادی جلو رفته اند. غافل از این که این سرپنجه‌ها معنایی است. سرپنجه‌هایی که طرفداری از یک اندیشه و ایده در نظام اسلامی است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه تصریح کرد: اگر ما یک توفیق دانش بنیانی پیدا کرده ایم آنها دنبال این نکته می‌روند که قدرت علم از کجا به سمت ایران آمده است و این دستاوردها تا چه افقی می‌خواهد ادامه پیدا کند.

چگونگی شکل گرفتن جنگ اوکراین

خاموشی در ادامه سخنانش به تحلیل چگونگی شکل گرفتن جنگ اوکراین پرداخت و تاکید کرد: حالا روسیه آمده و با ایران پیمان بسته است و می‌خواهد ۱۴۰ میلیون تن کالا را از طریق خط ریلی ایران ببرد. پس از نظر آنها ایران اسلامی نباید به این قدرت برسد.

وی اغتشاشات اخیر را یک زلزله فرهنگی برشمرد و تبدیل شدن امر فرهنگی به امنیتی را خواست دشمنان نظام با استفاده از جریان فناوری و فضای مجازی دانست و در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: حرکتی که رهبر معظم انقلاب در شعار سال مطرح فرمودند،؛مهار تورم و رشد تولید. همه دستگاه‌ها بیایند و گزارش بدهند که چه کرده اند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه توصیه کرد: ما راهی جز این نداریم که چند گزاره را در کشور عوض کنیم. با حذف نفت جای صادرات و واردات عوض می‌شود.پیوند خوردن هزینه‌های جاری با نفت در کشور ما وجود دارد و ما از این مسئله هنوز برون رفت نداشته ایم. یکی از محورهای مهم خروج از نفت این است که ما سراغ بدل نفت برویم و بدل نفت این است که نفت خام نفروشیم و برویم سراغ پتروشیمی، بنزیین، صنایع بالادستی و پایین دستی.

خاموشی یادآور شد: ما از یکی از دانشمندانی که در زمینه جریان سازی چاه‌های نفت تحقیق کرده بود حمایت کردیم. سه شرکت در این مسئله کار می‌کردند و روزانه تا هفده هزار دلار کارمزد دریافت می‌کردند. این شرکتها با تحریم از ایران رفتند و ما از شرکت ایرانی‌ای که توانست این قسمت را بسازد حمایت کردیم و با این کار هر چاه نفت روزانه پنج هزار دلار صرفه جویی ارزی دارد. پس ما می‌توانیم در صنایع بالادستی و پایین دستی کار کنیم.

وی با بیان اینکه مزیت‌های نسبی اقتصادی جمهوری اسلامی باید لحاظ شود، گفت: از لحاظ اقتصاد دریاپایه من یک گزارش دادم که گزارش بنده خوانده شد. ما دو نقطه را در دریا برای آبزی پروری ماهی تعیین کردیم. این دو نقطه برای تخم گذاری است اگر این دو نقطه را تبدیل به پنج هزار نقطه کنیم می‌توانیم در سال پنج میلیون تن تولید داشته باشیم. مزیت دیگر ترانزیت کالا است، اگر بندر شهید رجایی را به آستارا وصل کنیم ۱۴۰ میلیون تن بار بدون وقفه حرکت می‌کند.

خاموشی ادامه داد: مزیت سوم معادن و مزیت چهارم مسکن سازی است. مزیت پنجم زنجیره‌های تولید پروتئین و ششم صنایع دانش بنیان است که در هر شش مزیت سازمان اوقاف حضور دارد و سرمایه گذاری کرده است.

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny