توزیع افطاری ساده در ۸۴۳ بقعه در سراسر کشور

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از حضور قریب به ۷ میلیون نفر در مراسم شبهای قدر در امامزادگان خبر داد و گفت: افطاری ساده در ۸۴۳ بقعه در سراسر کشور توزیع شد.

توزیع افطاری ساده در ۸۴۳ بقعه در سراسر کشور

توزیع افطاری ساده در ۸۴۳ بقعه در سراسر کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در تشریح اقدامات و فعالیت‌های انجام‌شده در قالب طرح ضیافت الهی گفت: در ماه مبارک رمضان امسال ۲ هزار و ۲۰۶ امامزاده در سراسر کشور مجری طرح ضیافت الهی بوده‌اند و با هماهنگی‌های انجام‌شده ۲ هزار ۳۳۴ نفر مبلغ در طرح ضیافت الهی حضور داشته‌اند.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های مهم امامزادگان در ماه مبارک رمضان برگزاری جلسات جز خوانی قرآن کریم بوده است که این جلسات در ۷۶۷ امامزاده برگزار شده است و روزانه ۶۴ هزار ۲۱۱ نفر در این جلسات شرکت کرده‌اند.

عادل افزود: تعداد ۵۱۲ امامزاده در سراسر کشور نیز جلسات تفسیر قرآن کریم برگزار کرده‌اند که روزانه ۳۹ هزار و ۹۴۰ نفر در این جلسات شرکت کرده‌اند. همچنین ۸۲۶ محفل انس با قرآن کریم در طول ماه مبارک رمضان در بقاع متبرکه برگزار شده است.

وی از برگزاری محافل مناجات خوانی در ۷۱۲ بقعه در سراسر کشور خبر داد و تصریح کرد: در ۸۴۳ بقعه شاخص در سراسر کشور روزانه ۲۲۳ هزار و ۲۳ نفر و در کل ماه رمضان قریب به ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار از افطاری ساده بهره‌مند شده‌اند.

عادل برگزاری مراسم احیا در لیالی قدر در امامزادگان سراسر کشور در ماه رمضان امسال را پرشور ارزیابی کرد و گفت: جمعاً نزدیک به ۷ میلیون نفر در لیالی قدر در امامزادگان شاخص کشور حضور داشته‌اند.

وی اجرای طرح روزه اولی‌ها را از دیگر برنامه‌های بقاع متبرکه در ماه رمضان امسال برشمرد و گفت: در ۲۱۰ بقعه طرح روزه اولی‌ها اجرا شد که روزانه ۵۱ هزار ۱۲۸ نفر در قالب این طرح در بقاع متبرکه حضور داشته‌اند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت :۱۶۶ بقعه در سراسر کشور در قالب پخش زنده یا برنامه تولیدی با صداوسیما همکاری داشته‌اند.

عادل همچنین از اجرای طرح قرار دوازدهم در ماه رمضان امسال خبر داد و گفت: در روز ۱۲ فروردین امسال بنا بر قرار ماهانه منتظران آقا امام زمان (عج) تعداد ۶۲ هزار و ۹۲۳ بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شد

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny