وقتی رنگ آمیزی ماهی سفالی برای بعضی یک ماه طول می کشد

همیشه در بساط دست‌فروشی خود چند سفال رنگ کرده می‌گذارد و مردم هم با اشتیاق از او می خرند. امسال هم مانند هر سال یک دسته هفت تایی از ظرف‌های سفالی رنگ کرده و ۶۰۰ هزار تومان فروخته است.

وقتی رنگ آمیزی ماهی سفالی برای بعضی یک ماه طول می کشد

وقتی رنگ آمیزی ماهی سفالی برای بعضی یک ماه طول می کشد

به گزارش خبرنگار مهر، بهار برای همه ما آغازگر یک فصل شیرین از زندگی است. فصلی همراه با امید برای سالی خوب در کنار برنامه‌های پیش‌رو تا سالی سرشار از موفقیت را آغاز کنند.

بهار برای بچه‌های دارای معلولیت هم همین گونه است. نزدیک شدن به نوروز حال و هوای خاص خودش را دارد.

بچه‌های معلول مؤسسه خیریه رعد الغدیر هم دلخوش به آغاز سال جدید هستند و برای همین تلاش کردند امسال در کلاس‌های آموزشی ساخت وسایل سفره هفت سین و سفره نوروزی شرکت کنند تا مهارتی یاد بگیرند.

بچه‌ها مشغول به رنگ آمیزی تخم مرغ و ماهی‌های سفالی هستند تا سفره هفت سینشان تکمیل شود و در بازارچه مؤسسه برای عید بفروشند.

تخم مرغ‌ها و ماهی‌های رنگارنگ همه کار دست بچه‌هایی که چند ماه آموزش دیده‌اند تا بتوانند هفت سین رنگارنگی را آماده کنند.

وحید به دلیل مشکل حاد CP توانایی رنگ آمیزی تند ظروف را ندارد و تقریباً با کمک من یک ماهی طول کشیده است که تمام ظروف را رنگ کند و شاید خیلی نتواند ظروف زیادی را رنگ کند تا بفروشد

خانم مرادی مربی آموزش هنر مؤسسه درباره برنامه‌های آموزشی عید می‌گوید: هر ساله نزدیک بهار، ما در مؤسسه آموزش رنگ آمیزی ظروف سفالی هفت سین، شمعدان، آئینه و دیگر وسایل تزئینی سفره هفت سین را در برنامه خود داریم و نزدیک عید در نمایشگاه صنایع دستی این مؤسسه بچه‌ها اجناس خود را به فروش می‌رسانند که درآمدزایی هم برای بچه‌ها ایجاد شود.

خانم مرادی درباره کارهای بچه‌ها برای شب عید می‌گوید: وحید ۲۴ ساله دارای مشکل CP مادرزادی است و همیشه در بساط دست‌فروشی خود چند سفال رنگ کرده می‌گذارد و مردم هم با اشتیاق از او می خرند. امسال هم مانند هر سال یک دست هفت تایی از ظرف‌های سفالی رنگ کرده است و ۶۰۰ هزار تومان فروخته است. وحید به دلیل مشکل حاد CP توانایی رنگ آمیزی تند ظروف را ندارد و تقریباً با کمک من یک ماهی طول کشیده است که تمام ظروف را رنگ کند و شاید خیلی نتواند ظروف زیادی را رنگ کند تا بفروشد. اما تقریباً کارهایش زود به فروش می‌رسد و درآمدش هم خوب است.

مربی آموزش‌های هنری مؤسسه درباره بقیه بچه‌ها هم می‌گوید: محسن نجف الهی هم از بچگی به دلیل کمبود اکسیژن دچار مشکل جسمی حرکتی شده است و چند وقتی است در دوره‌های رنگ آمیزی سفال شرکت کرده و خوب هم پیشرفت کرده است. او هم ماهی و تخم مرغ‌های رنگی زیادی برای شب عید رنگ کرده است تا در نمایشگاه به فروش برساند بقیه بچه‌ها همین‌طور مشغول ساخت وسایل عید هستند تا زودتر بتوانیم نمایشگاه عیدانه مؤسسه را راه اندازی کنیم.

 وقتی رنگ آمیزی ماهی سفالی برای بعضی یک ماه طول می کشد

خانم زهرایی از دیگر مربیان مؤسسه رعد الغدیر هم درباره هنرهای دستی دختران در نزدیکی عید گفت: هر سال بچه‌ها برای نمایشگاه شب عید، کارهای هنری خود را آماده می‌کنند؛ مثلاً دخترها زیورآلات دست ساز و کیف‌های چرمی خود را که در طول ترم آماده کرده‌اند برای فروش در نمایشگاه آماده می‌کنند.

از دیگر هنرهایی که بچه‌ها در دوره‌های آموزشی یاد می‌گیرند. هنر دریم کچر است که از هنرهای جدید محسوب می‌شود و از تزئینی‌های قشنگی است که بچه‌ها در طول ترم یاد می‌گیرند و در نمایشگاه به فروش می‌رسانند.

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny