طرح آرامش بهاری در امامزادگان آذربایجان غربی اجرا می شود

ارومیه - مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی گفت: طرح آرامش بهاری در ۲۲ امامزاده و بقاع متبرکه استان در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.

طرح آرامش بهاری در امامزادگان آذربایجان غربی اجرا می شود

طرح آرامش بهاری در امامزادگان آذربایجان غربی اجرا می شود

حجت الاسلام ناصر جوانبخت در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ۶ امامزاده در ارومیه، هفت امامزاده در خوی، سه امامزاده و بقعه در سلماس، یک بقعه در ماکو، یک بقعه در نقده، یک امامزاده در میاندوآب، ۲ بقعه در چالدران و یک بقعه در چایپاره میزبان طرح آرامش بهاری هستند.

وی برگزاری مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا در ۲ بقعه امامزادگان «محمد و ابراهیم» در ارومیه و امامزاده بهلول خوی از دیگر برنامه‌ها برای استقبال از ماه مبارک رمضان و مسافران نوروزی اعلام کرد.

حجت الاسلام جوانبخت اظهار کرد: فضا سازی و تبلیغات محیطی ۱۵ بقعه و برگزاری مراسم تحویل سال نو در ۱۴ بقعه ارومیه، خوی، سلماس و میاندوآب از دیگر برنامه‌ها است.

وی با بیان اینکه ۱۲ مبلغ از قم و ۱۰ مبلغ بومی در طول ماه رمضان به تبیین و تبلیغ در مساجد استان مشغول هستند، ادامه داد: خیمه معرفت نیز در ۱۰ امامزاده و بقعه شهرستان‌های ارومیه، خوی، سلماس، میاندوآب و چایپاره برپا می‌شود.

حجت الاسلام جوانبخت یادآور شد: مراسم جز خوانی قرآن کریم هم در پنج بقعه ارومیه، خوی، سلماس و میاندوآب، محافل انس با قرآن در هفت بقعه ارومیه، سلماس و خوی و مراسم احیای شب‌های قدر هم در ۱۴ بقعه سطح استان برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی تاکید کرد: همچنین میزبانی و پذیرایی از مسافران نوروزی در زائرسراهای ۲ بقعه متبرکه ارومیه و چایپاره پیش بینی شده است.

وی برگزاری مراسم ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی در هفت بقعه، طرح افطاری ساده در ۲ بقعه ارومیه و خوی، طبخ و توزیع وعده غذایی سحری در شب‌های قدر در ۲ بقعه و برگزاری نماز عید فطر در پنج بقعه را از دیگر برنامه‌های ماه مبارک رمضان اداره کل اوقاف و امور خیریه اعلام کرد.

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny