اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه استان کردستان

سنندج- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از اجرای طرح «آرامش بهاری» در ۱۷ بقعه متبرکه استان خبر داد.

اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه استان کردستان

اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه استان کردستان

حجت‌الاسلام محمد کاروند در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: طرح آرامش بهاری و طرح ضیافت الهی از ۲۵ اسفندماه در ۱۷ بقاع متبرکه شاخص شهرستان‌های سنندج، قروه و بیجار آغاز شده و تا سوم اردیبهشت‌ماه سال آینده ادامه دارد.

وی افزود: این طرح با آغاز ماه رمضان در قالب «ضیافت الهی» به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاروند خاطرنشان کرد: همزمان خیمه‌های معرفت در بقاع متبرکه با هدف معرفت‌افزایی به زائران و ایجاد فضایی شاد برای کودکان برپا شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان با ذکر اینکه در این مکان‌ها غرفه‌هایی مانند کودک و نوجوان، تبلیغ و عرضه محصولات فرهنگی، بیان احکام شرعی، ترویج عفاف و حجاب برپا شده است.

وی افزود: نصب سلسله پوسترهای نمایشگاهی، اجرای مسابقات فرهنگی روزانه، اقامه نماز جماعت، برپایی دفاتر مشاوره و پاسخگویی به مسائل شرعی از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در ایام نوروز امسال در این اماکن خواهد بود.

وی با اشاره به تقارن عید باستانی نوروز با حلول ماه مبارک رمضان گفت: برگزاری جلسات قرآنی، تفسیر و سخنرانی‌ها، برگزاری جشن نیمه رمضان ولادت امام حسن مجتبی (ع) و احیای شب‌های پرفضیلت قدر و شهادت امام علی (ع) در طرح آرامش بهار و ضیافت الهی در کردستان اجرا می‌شود.

کاروند با اشاره به اینکه جزءخوانی و ترتیل‌خوانی قرآن از ابتدای ماه رمضان در بقاع متبرکه این استان آغاز می‌شود، عنوان کرد: برنامه‌های سال نو با رویکرد ایجاد نشاط معنوی همراه با سخنرانی و مولودی‌خوانی خواهد بود.

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny