اعلام آمادگی اوقاف کشور برای سرمایه گذاری در خراسان جنوبی

بیرجند-استاندار خراسان جنوبی از اعلام آمادگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برای سرمایه گذاری در استان خبر داد.

اعلام آمادگی اوقاف کشور برای سرمایه گذاری در خراسان جنوبی

اعلام آمادگی اوقاف کشور برای سرمایه گذاری در خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگار مهر، جواد قناعت صبح سه شنبه به رسانه‌های گروهی گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برای سرمایه گذاری در استان اعلام آمادگی کرده است.

استاندار خراسان جنوبی به تشریح نتایج دیدار خود با حجت الاسلام خاموشی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور پرداخت و بیان کرد: در این دیدار، ضمن اشاره به ظرفیت‌های خراسان جنوبی، بر اینکه توسعه صنایع فرآوری در اولویت برنامه‌های استان قرار دارد، تأکید شد.

قناعت با اشاره به برنامه‌های استان برای جلب و جذب سرمایه گذاران و هلدینگ های اقتصادی بنام، اظهار داشت: ارائه برنامه‌های حمایتی ویژه و تسهیل شرایط برای سرمایه گذاری، از مهمترین این اقدامات است.

نتایج دیدار استاندار خراسان جنوبی با رئیس سازمان اوقاف کشور

به گفته وی، اعلام آمادگی سازمان اوقاف و امور خیریه برای سرمایه گذاری در زمینه معادن استان خراسان جنوبی از نتایج این دیدار بود.

استاندار با بیان اینکه موضوع تأمین زمین برای انجام برخی پروژه‌ها در بعضی از مناطق استان از موارد دیگری بود که در این دیدار مطرح شد، افزود: رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با صدور مجوز تعیین تکلیف ۳ هکتار زمین بابت احداث یک باب مجتمع آموزشی در راستای تأمین فضای آموزشی مورد نیاز شهر بیرجند موافقت کرد.

قناعت از اعلام آمادگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با تأمین زمین مورد نیاز برای احداث مراکز درمان بستر استان نیز خبر داد.

وی با اشاره به پیگیری‌هایی که در حوزه وزارت بهداشت برای احداث این مراکز در برخی شهرها از جمله نیمبلوک، آرین شهر، دستگردان و … صورت گرفته، یادآور شد: طبق توافق صورت گرفته با سازمان اوقاف، استان مکلف شد در ازای این ۷ قطعه زمین تحویلی برای احداث مراکز درمان بستر، خدماتی به اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ارائه نماید.

ظرفیت‌های گردشگری اماکن وقفی خراسان جنوبی

استاندار با اشاره به موقعیت جغرافیایی خراسان جنوبی و واقع شدن این استان در مسیر دو کریدور اصلی کشور که عبور میلیون‌ها مسافر را در سال به همراه دارد، گفت: با مشارکت استانداری خراسان جنوبی و سازمان اوقاف و امور خیریه، زیرساخت‌های رفاهی در بقاعی که به عنوان میقات الرضا (ع) شناخته شده اند، تأمین می‌شود.

قناعت ادامه داد: مسجد حضرت ابالفضل (ع) نهبندان، امامزاده زیدالنار قائنات، امامزاده محمد ابراهیم فردوس، امامزادگان باقریه و … از جمله بقاعی هستند که در مسیر تردد زائران ثامن الحجج (ع) واقع شده‌اند.

استاندار خراسان جنوبی گفت: باید از زیر ساخت‌های لازم برای رفاه زائران، مسافران و مجاوران برخوردار باشند.

وی از سفر قریب الوقوع حجت الاسلام خاموشی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به استان خبر داد و افزود: در این سفر برای بهره برداری از ظرفیت‌های سازمان اوقاف در استفاده از پتانسیل‌های خراسان جنوبی برنامه‌ریزی خواهد شد.

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny