شعار اصلی انقلاب اسلامی، ایمان موحدانه و حمایت از مظلومین است

حجت الاسلام خاموشی گفت:شعار اصلی انقلاب اسلامی، ایمان موحدانه و حمایت از مظلومین است و با انحراف برخی از افراد، شعار و اصول اساسی انقلاب تغییر نمی‌یابد.

شعار اصلی انقلاب اسلامی، ایمان موحدانه و حمایت از مظلومین است

شعار اصلی انقلاب اسلامی، ایمان موحدانه و حمایت از مظلومین است

به گزارش خبرنگار مهر، سومین همایش بین المللی حوراء انسیه با موضوع زن، امنیت، خانواده برگزار شد.

در ابتدای همایش حجت الاسلام خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به سخنرانی پرداخت و معیار اصلی ارزشمندی انسان را ایمان موحدانه دانست و به مقایسه همسران حضرت نوح و لوط با آسیه، همسر فرعون و حضرت مریم پرداخت و اشاره کرد: همسر پیامبر بودن هیچ مزیتی ندارد بلکه آنچه مهم است ایمان موحدانه می‌باشد.

وی در ادامه گفت: شعار اصلی انقلاب اسلامی، ایمان موحدانه و حمایت از مظلومین است و با انحراف برخی از افراد، شعار و اصول اساسی انقلاب تغییر نمی‌یابد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به شورش‌های اخیر افزود: این شورش‌ها چون در مقابل فطرت است به جایی نمی‌رسد.

خاموشی در پایان سخنانش گفت: جریان انقلاب اسلامی احیاگر تفکر اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله در عالم است و به همین دلیل سردمداران آمریکا از هرگونه تلاش برای مقابله با آن فروگذار نیستند.

در این مراسم حجت الاسلام روحانی نژاد، نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و رئیس هیأت امنای مجتمع به آیه ۳۵ سوره احزاب اشاره کرد و ویژگی‌های خانواده‌های دینی و مذهبی را توضیح داده و گفت: یک انسان علاوه بر مسلمان بودن، مؤمن بودن، فروتن بودن، راستگو بودن، بردبار بودن و … باید در جامعه فرد مؤثر باشد که مصداق بارز این آیه شریفه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است که دارای همه ویژگی‌های مذکور به حد کمال آن بود. علاوه بر این آیه، آیات فراوان دیگری نیز همچون آیه تطهیر، آیه مباهله، آیه ذی القربی در بیان کمالات و نقش برجسته این بانوی بزرگوار اشاره دارد.

وی در ادامه از امام خمینی (ره) به عنوان برجسته‌ترین شخصیت معاصر در جهان نام برد و اضافه کرد: امام خمینی (ره) بهترین الگو برای زنان را حضرت زهرا سلام الله علیها می‌دانست چرا که فضائل ایشان، هم تراز با فضائل پیامبر صلوات الله علیه و ائمه معصومین علیهم السلام و چه بسا بالاتر از ائمه علیهم السلام می‌باشد.

نورا ی استاد و رئیس دانشگاه إغدیر از ترکیه ضمن تشکر از مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر جهت برگزاری این همایش بین المللی گفت: زن، دین و موضوع متافیزیک سه مسئله‌ای است که غرب و شرق با آن درگیر است.

وی در ادامه گفت: برای آگاهی از ارزش زن در اسلام باید دیدگاه ادیان دیگر را در مورد زن مطالعه کرد. یهودیان هر صبح به خدا می‌گویند: خداوندا تو را به خاطر اینکه مرا مرد آفریدی سپاس می گویم. مسیحیان از زنان به عنوان موجودی که صدها سال ریشه همه بدی‌ها بوده، یاد می‌کنند. ولی در اسلام بعد از پیامبر صلی الله علیه و آله از حضرت زهرا سلام الله علیها به عنوان دومین شخصیت بزرگ اسلام یاد می‌شود. پس نگاه اسلام از انسان فراتر از جنسیت است.

در ادامه آناستاسیا الکساندرو از روسیه به صورت مجازی پیرامون موضوع همایش سخنرانی کرده و گفت: در دنیای امروز بیشتر دختران جوان اهمیت مادر شدن را نمی‌دانند و این امر خطرناکی است در حالی که طبیعت انسان به گونه‌ای است که دختران هرچه زودتر ازدواج کنند برای سلامتی شأن مفیدتر است. حضرت زهرا سلام الله علیها بسیار زود ازدواج کرده و به سرعت بچه دار شد.

وی در پایان سخنانش گفت: حضرت زهرا سلام الله علیها تنها مادر فرزندان خویش نبود بلکه برای همه نسل‌های آینده فرهنگ شجاعت و شهادت ایجاد کرد. سپس در ادامه خانم‌ها دکتر حوریه خدایی، استاد حوزه و دانشگاه و دکتر فاطمه چاونگ وان از تایلند و سلما اوزگوندوز از ترکیه، فریده علی اکبرآوا از آذربایجان و آقای حیدر فریمانه از اصفهان به ارائه مقالات خود پرداختند و از مقالات برتر همایش نیز تجلیل به عمل آمد.

در خاتمه شرکت کنندگان در همایش می‌توانستند با توجه به علاقه خود در یکی از کمیسیون‌های تخصصی ۱) کنشگری زنان در رسانه‌های اجتماعی، ۲) مؤلفه‌های حضور زنان در فضای مجازی و بایسته‌های ورود به دنیای متاورس، ۳) رسالت زنان در آموزش و تربیت و ایجاد امنیت اجتماعی شرکت کنند و به بحث و بررسی بپردازند گفتنی است این همایش در سالن اجتماعات مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny