باغ‌های خشکیده‌ای که با استفاده از ظرفیت وقف آباد شد

مدیر کشت و صنعت افق ماندگار راسخ جنوب شرق گفت: با استفاده از ظرفیت سنت حسنه «وقف» و حمایت و همراهی سازمان اوقاف و همت جوانان توانستیم برخی باغات را رونق بخشیم.

باغ‌های خشکیده‌ای که با استفاده از ظرفیت وقف آباد شد

باغ‌های خشکیده‌ای که با استفاده از ظرفیت وقف آباد شد

مسعود نظری رباطی مدیر کشت و صنعت افق ماندگار راسخ جنوب شرق درگفتگو با خبرنگار مهر، درباره فعالیت‌های این مجموعه اظهار کرد: تمامی فعالیت‌های مربوط به تأسیس واحدهای کشاورزی، دامپروری، طیور، آبزیان، زنبور عسل، احداث هرگونه کارخانه و تهیه خوراک دام و طیور و صنایع وابسته و تبدیلی در حوزه کشاورزی جزو اقدامات و چشم‌اندازهای ما محسوب می‌شود.

وی در خصوص راه‌اندازی شرکت کشت و صنعت افق ماندگار راسخ جنوب شرق و فعالیت‌های کنونی این مجموعه یادآور شد: در سال ۱۳۹۸ و با تاکید رئیس سازمان اوقاف و امور خیره مبنی بر راه‌اندازی کشاورزی و دامپروری علمی، تصمیم گرفتیم به فعالیت در این عرصه مبادرت کنیم.

مدیر کشت و صنعت افق ماندگار راسخ جنوب شرق تصریح کرد: بنابر این دستور و تأکیدات صورت گرفته این شرکت با سهامداری سه موقوفه استان کرمان راه‌اندازی شد و اقدامات بسیار مناسبی صورت گرفت؛ در حال حاضر نیز ۸۰۰ هکتار باغ پسته و ۱۵۰ هکتار اراضی زراعتی تولید یونجه و ذرت وجود دارد که به غیر از این اراضی دامداری با ۲ هزار رأس نیز به فعالیت می‌پردازد.

نظری رباطی با بیان اینکه ۱۱۰ نفر به‌صورت مستقیم در این شرکت مشغول به فعالیت هستند، افزود: ۵ هکتار باغ مرکبات و ۳ هکتار باغ خرما و نخیلات نیز از جمله دیگر فعالیت‌های شرکت است.

وی درباره این پرسش که آیا وارد مرحله تولید محصول شده‌اید و با توجه به حمایت اوقاف چه چشم‌اندازی برای فعالیت‌های مجموعه خود در نظر گرفته‌اید، گفت: سختی‌های زیادی را در این راه کشیده‌ایم اما رفته رفته به شرایط مطلوبی می رسیم؛ چشم‌انداز خوبی را مشاهده می‌کنیم و در آینده می‌توانیم موقوفات بزرگ‌تر استان را نیز راه‌اندازی کرده و به بهره‌برداری برسانیم.

نظری رباطی با بیان اینکه اکنون زمین‌های خشک را به محلی سودمند و پربار تبدیل کرده‌ایم، تاکید کرد: با استفاده از ظرفیت سنت حسنه «وقف» و حمایت و همراهی اوقاف و همت جوانان و افراد کاربلد توانستیم برخی باغات را رونق بخشیم و به مرحله تثبیت و درآینده به تولید برسانیم.

وی در خصوص استفاده از ظرفیت سنت حسنه «وقف» و تأثیرات آن در گسترش و به بار نشستن فعالیت‌ها خاطرنشان کرد: سنت «وقف» می‌تواند در عرصه‌های مختلف ثمرات زیادی را به بار آورد و همچنین به کشور خدمت‌رسانی کند؛ ضمن اینکه مردم با دیدن این فعالیت‌ها و خدمات به سنت وقف علاقمند می‌شوند.

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny