مسابقات بین‌المللی قرآن کریم همزمان با مبعث برگزار می‌شود

قم- رئیس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت:مسابقات بین المللی قرآن کریم همزمان با مبعث رسول خاتم و با حضور شرکت کنندگانی از ۸۰ کشور در ایران برگزار می‌شود.

مسابقات بین‌المللی قرآن کریم همزمان با مبعث برگزار می‌شود

مسابقات بین‌المللی قرآن کریم همزمان با مبعث برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، حمید مجیدی مهر ظهر سه شنبه در مراسم اختتامیه مسابقات سراسری معارف قرآن کریم، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه که در سالن همایش امامزاده سید علی (ع) برگزار شد اظهار داشت: مسابقات بین المللی قرآن کریم همزمان با مبعث رسول خاتم و با حضور شرکت کنندگانی از ۸۰ کشور در ایران برگزار می‌شود.

رئیس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به برگزاری مسابقات سراسری معارف قرآن کریم، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در قم بیان داشت: بنا داریم در سال‌های آینده نیز این بخش در مسابقات قرآن کریم کشور لحاظ و با قوت برگزار شود.

مجیدی مهر اضافه کرد: در سال آینده این مسابقات در قم برگزار خواهد شد و تلاش می‌شود زمینه حضور اقشار مختلف مردم در این بخش از مسابقات کشوری فراهم شود.

وی افزود: جای معارف نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در مساجد، امامزادگان و اماکن مذهبی خالی است و باید برای به صحنه زندگی آوردن معارف ناب قرآن و عترت در سطح جامعه تلاش کرد.

رئیس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه عنوان داشت: از همه افرادی که در این دوره از مسابقات کشوری قرآن کریم در سطوح مختلف حضور داشتند و در نهایت به مرحله پایانی راه یافتند تقدیر می‌کنیم و همه افرادی که در این مسابقات شرکت کردند در حقیقت برنده واقعی هستند.

مجیدی مهر افزود: بسیاری از داوران این دوره از مسابقات از فضلای حوزه علمیه قم بودند که از تلاش‌های این عزیزان نیز در راستای برگزاری هر چه بهتر این مسابقات سپاسگزاری می‌کنیم.

مسابقات بین‌المللی قرآن کریم همزمان با مبعث برگزار می‌شود

تشکیل دبیرخانه دائمی مسابقات معارفی در قم

در آئین اختتامیه مسابقات معارفی قرآن کریم، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه بیانیه هیئت داوران نیز قرآئت شد که به شرح زیر است:

در ایام نورانی ماه مبارک رجب و در آستانه میلاد با سعادت امام جواد (علیه السلام) و میلاد یعسوب الدین، امام المتقین و امیرالمومنین، حضرت علی بن ابیطالب (علیه السلام)، قدردان توجه رب مهربان و خدای عزیز هستیم که مسابقات معارف قرآن کریم و معارف اهل بیت (علیهم السلام) در دو قالب شریف نهج البلاغه و صحیفه سجادیه را برگزار کردیم.

این مسابقات را باید بخشی از رقابت مهم قرآنیان کشور دانست، حلقه‌ای اثرگذار که در برخی از سنوات به آن توجه شده و در این منزل، نوبت چهل و پنجم رقابت‌های کشوری، مورد عنایت ویژه قرار گرفت تا جایی که مقرر گردید دبیرخانه دائمی این رشته‌ها در استان قم تشکیل شود.

داوران این دوره با قدردانی از تمام دست اندرکاران برگزاری این رقابت نورانی به خصوص اداره کل اوقاف و امور خیریه استن قم و مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، با اذعان به دشواری انتخاب بهترین شرکت‌کنندگان در رشته‌های مختلف که پس از بارها مؤانست با کلام خدا و فرمایشات گهربار معصومان (علیهم السلام) توانسته بودند به این مرحله راه یابند، نکاتی را اعلام می‌دارد:

۱ تشکیل دبیرخانه دائمی این رقابت‌ها در استان قم را باید آغاز راهی نورانی و طلیعه حرکتی مؤثر در عرصه فرهنگ قرآنی و عمومی دانست، این کار بزرگ قطعاً با پژوهشی عمیق در روش‌ها، نوآوری در سبک برگزاری و بهره‌گیری از لوازم جدید، باید به زمینه‌ای ویژه در ادبیات مسابقات قرآنی کشور تبدیل شود.

۲ پرداختن همه جانبه به این رویداد، ترویج عمیق و گسترده آن و معرفی آن به عموم آحاد جامعه به خصوص نوجوانان جوانان، آینده درخشان دین و انقلاب اسلامی ایران را نویدبخش باشد.

۳ شکوفایی استعدادهای جدید و بالندگی افراد حاضر در عرصه مسابقات، قطعاً با گسترش آموزش‌های عموم و تخصصی معارفی، امکان‌پذیر است. استفاده از ظرفیت حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها در کنار زمینه‌سازی آموزش و پرورش، مهمترین سرمایه برای این رشد خواهد بود.

در پایان با درخواست علوم درجات برای بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و شهدای انقلاب، مدافعان حرم و امنیت کشور، تمام علما و اندیشمندان معارف الهی، و سلامتی و توفیق روزافزون تمام خدمت‌گذاران به اسلام و ایران عزیز به خصوص مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، برای یکایک شرکت‌کنندگان محترم، مزید رشد و تعالی را از درگاه باریتعالی مسألت داریم.

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny