بقاع متبرکه با طرح «قراردوازدهم» به استقبال دهه فجر می‌روند

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: اجرای طرح قرار دوازدهم در قالب تأمین جهیزیه برای خانواده‌های کم برخوردار سرآغاز برنامه‌ها و جشن‌های دهه فجر بقاع متبرکه است.

بقاع متبرکه با طرح «قراردوازدهم» به استقبال دهه فجر می‌روند

بقاع متبرکه با طرح «قراردوازدهم» به استقبال دهه فجر می‌روند

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا معممی مقدم مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های این سازمان گفت: امسال بقاع متبرکه و امامزادگان سراسر کشور دهه مبارک فجر را با طرح قرار دوازدهم آغاز می‌کنند.

وی با اشاره به لزوم بزرگداشت ایام الله دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران، هیمنه پوشالی طاغوت را درهم شکست و طلیعه‌ای برای مبارزه و نفی طاغوت‌ها شد. از این رو بزرگداشت این رویداد الهی می‌بایست هر ساله با شکوهی مضاعف برگزار شود.

وی افزود: بقاع متبرکه و امام زادگان نیز که از دیرباز پایگاه‌های نشر معارف اسلامی بوده در این امر مهم پیشگام خواهند بود.

معممی مقدم با اشاره به اینکه یکی از جلوه‌های مهم مبارزه با استکبار، خدمت به فقراست افزود: مقام معظم رهبری بزرگترین مبارزه با آمریکا را خدمت به این مردم می‌دانند و امروز اگر ما می‌خواهیم مجاهد راستین این عرصه باشیم باید صادقانه در خدمت مردم باشیم.

وی در ادامه تصریح کرد: با این نگاه، بقاع متبرکه و امام زادگان به صورت عملی گام در مسیر مبارزه برداشته و با اجرای طرح قرار دوازدهم، کمر به خدمت مجاهدانه به مستضعفین و پابرهنگان این انقلاب بسته اند.

معممی مقدم با اشاره به اینکه حرم های مطهر امام زادگان پایگاه‌های نشر فرهنگ انتظار و زمینه ساز فعالیت‌های مهدوی هستند اظهار کرد: بقاع متبرکه اجرای طرح قرار دوازدهم که مزین به نام امام دوازدهم است را در دستور کار خود قراداده اند.

وی اضافه کرد: این طرح در پی آن است که زمینه مشارکت همگانی را فراهم و با ترویج فرهنگ انفاق، نوع دوستی، مواسات، مؤمنین و خیراندیشان را به سوی مساعدت نیازمندان به نیابت از امام عصر (عج) سوق دهد.

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به لزوم توجه به نیازهای مجاورین کم برخوردار بقاع متبرکه افزود: در یازدهمین اجرای طرح قرار دوازدهم که در ۱۲ بهمن ماه سال جاری در سراسر کشور برگزار می‌شود، تهیه و تأمین جهیزیه برای خانواده‌های کم برخوردار در دستور کار این طرح قرار گرفته است.

معممی مقدم در پایان خاطرنشان کرد: بقاع متبرکه به عنوان مجریان طرح قرار دوازدهم آمادگی جذب خیرین به هر توان مالی را تحت عنوان مهدی یاوران دارند که مردم با مراجعه به مراکز افق بقاع متبرکه می‌توانند به خیل مشتاقان خدمت به امام زمان (عج) بپیوندند.

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny