از هر گونه ایده در زمینه برپایی مسابقات قرآن استقبال می کنیم

مجیدی مهر در نشست خبری مسابقات سراسری قرآن در بخش آوایی آرامش قاریان را رویکرد جدید سازمان اوقاف و امور خیریه عنوان کرد.

از هر گونه ایده در زمینه برپایی مسابقات قرآن استقبال می کنیم

از هر گونه ایده در زمینه برپایی مسابقات قرآن استقبال می کنیم

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش آوایی با حضور حمید مجیدی مهر رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه صبح امروز دوشنبه ۱۲ دی ماه برگزار شد.

مجیدی مهر ضمن تسلیت ایام شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: این سردار شهید خود عضوی از جامعه قرآنی بود که در این ایام در سومین سالگرد شهادت ایشان هستیم.

وی با اشاره به برپایی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن گفت: برگزاری مسابقات شبیه نهالی است که در ابتدای سال کاشته و در اواخر سال به ثمردهی می‌رسد. مسابقات قرآنی تنها مسابقات و فعالیت سازمان اوقاف نیست بلکه رویدادی برای کلیت نظام جمهوری اسلامی است و متعلق به همه ارکان است. از خداوند می‌خواهیم یک رویداد با کیفیت ارائه داده تا صاحب قرآن را از خودمان راضی نگه داریم.

استقبال از ایده‌های خلاقانه و نوآور

وی در خصوص مشارکت تمام اقشار گفت: سازمان اوقاف از هر گونه ایده در زمینه برپایی مسابقات علی الخصوص ایده‌های خلاقانه، جذاب و فناورانه استقبال می‌کند. ما به دنبال این هستیم شرکت کنندگان در زمان رقابت با آرامش و اطمینان در سالن مسابقات حضور پیدا کنند و آنها در کنار بودن با قرآنیان لذت ببرند.

مدیر مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه عنوان کرد: مسابقات قرآنی یک فعالیت تبلیغی و ترویجی برای انس به قرآن است که در رویکرد جدید سازمان اوقاف بر فهم و عمل در راستای گسترش فعالیت‌های قرآنی تاکید بیشتر می‌شود. ما به دنبال این هستیم که قاری بین المللی را از فضای استرس آور مسابقات خارج کرده تا در یک فضای آرامش بخش روحی و جسمی او را به عنوان یک نمونه تراز نشان دهیم.

مجیدی مهر با اعلام اینکه مسابقات سراسری از ۲۲ دی الی ۲۸ دی به میزبانی اهواز برگزار می‌شود، گفت: در این خصوص دستگاه‌های بسیار زیادی با ما همکاری و مشارکت داشتند، صدا و سیمای مرکز خوزستان، شهرداری اهواز، شرکت مناطق نفت خیز خوزستان، شورای سیاست گذاری ائمه جمعه، سپاه حضرت ولیعصر (عج) اداره کل ارشاد خوزستان و نماینده ولی فقیه در خوزستان نیز کمک‌های بی شائبه‌ای به این دور از مسابقات داشتند.

وی با اشاره به برپایی مراسم افتتاحیه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در سالن شهرک نفت و اختتامیه در ۲۸ دی از ساعت ۱۰ الی ۱۲ گفت: مسابقات خواهران ۲۴، ۲۶ و ۲۷ دی در محل گیت بوستان در محیطی ایمن و منحصر به بانوان برگزار خواهد شد و مسابقات بخش برادران در شهرک نفت در روزهای ۲۳، ۲۴، ۲۵، ۲۶ و ۲۷ دی برپا می‌شود. این مسابقات در دو نوبت صبح و عصر که صبح‌ها رشته حفظ کل و ۲۰ جز برگزار خواهد شد.

رقابت ۱۸۱ شرکت کننده در چهار رشته

مدیر مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در کل ۹۸ آقا و ۸۳ بانو در چهار رشته قرائت، حفظ کل، ترتیل و حفظ ۲۰ به رقابت خواهند پرداخت. بخش نغمات دینی با اعلام برترین‌ها در قزوین برگزار شده و بخش معارفی در رشته‌های تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در قم برگزار خواهد شد.

مجیدی مهر با اعلام بودجه این دوره از مسابقات گفت: ۵ الی ۷ میلیارد تومان برای این دوره پیش بینی کردیم، بخشی از این بودجه در قالب آورده‌های مشارکتی دستگاه‌ها محاسبه می‌شود.

اهدای ۱۵۰ میلیون تومان جایزه به نفرات برتر

وی با بیان جوایز برترین‌ها در رشته حفظ کل و قرائت گفت: نفر اول ۴۰۰ میلیون ریال، نفر دوم ۳۵۰ میلیون ریال، نفر سوم ۳۰۰ میلیون ریال، نفر چهارم ۲۵۰ میلیون ریال و نفر پنجم ۲۰۰ میلیون ریال و جوایز برترین‌ها در رشته حفظ ۲۰ جز و ترتیل به ترتیب از نفر اول تا پنجم ۲۲ میلیون ریال، ۲۰ میلیون ریال، ۱۸ میلیون ریال، ۱۶ میلیون ریال و ۱۴ میلیون ریال خواهد بود.

وی در ادامه به همراهی صدا و سیما اشاره کرد و گفت: امیدواریم به زودی رادیو موسمی به نام رادیو مسابقات با همراهی رادیو قرآن به واسطه اهمیت رویدادهای قرآنی تأسیس و راه اندازی شود. این رادیو مانند رادیو اربعین یا زیارت بر مبنای بازه زمانی رویدادهای قرآنی را انعکاس خواهد داد.

سپس در پایان این نشست پوستر این دوره از مسابقات رونمایی شد.

از هر گونه ایده در زمینه برپایی مسابقات قرآن استقبال می کنیم

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny