اجرای هفتمین دوره طرح زائران حرم حسینی

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف وامورخیریه، از اعزام ۵۳۰ نفر از کادر بهداشت و درمان به عتبات عالیات در قالب طرح "زائران حرم حسینی" خبر داد.

اجرای هفتمین دوره طرح زائران حرم حسینی

اجرای هفتمین دوره طرح زائران حرم حسینی

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف وامورخیریه گفت: در راستای اجرای امینانه نیات واقفین، هفتمین دوره طرح “زائران حرم حسینی” از محل عوائد موقوفات دارای درآمد (سال جاری) مرتبط، در دی ماه سال جاری برگزار می‌شود و طی آن ۵۳۰ نفر از مشتاقان زیارت ائمه اطهار (ع) مدفون در کشور عراق، به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

عادل، با بیان اینکه طرح “زائران حرم حسینی” با هدف اجرای صحیح و امینانه نیات واقفین و با رویکرد شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی از آثار و برکات وقف، اجرا می‌شود، تصریح کرد: سازمان اوقاف و امورخیریه به پاس تکریم و تجلیل از زحمات بی دریغ کادر بهداشت و درمان که جهادگونه در امر مبارزه با ویروس منحوس کرونا فعالیت کرده‌اند، هفتمین دوره از اجرای طرح زائران حرم حسینی را به این عزیزان اختصاص داده است.

وی افزود: مطابق اطلاعات و آمار اخذ شده از سامانه جامع بانک اطلاعات و مدیریت موقوفات و اماکن متبرکه، بیش از ۷۸۳ موقوفه دارای درآمد و ۱۱۶۶ نیت واقف مرتبط با موضوع اعزام زائر به عتبات عالیات وجود دارد، که بیشترین فراوانی تعداد موقوفات مرتبط با طرح در استان‌های تهران و کرمان و کمترین آن در استان‌های سیستان و بلوچستان و چهارمحال و بختیاری است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف وامورخیریه اظهار کرد: شناسایی افراد واجد شرایط با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی و ادارات کل بهداشت و درمان استان‌ها انجام شده است. وی با اشاره به تقویت برنامه‌های فرهنگی در طول اجرای طرح و بیان توجه به اثرات معنوی زیارت در زندگی زائرین، از حضور مستمر روحانی کاروان از مبدا حرکت تا مقصد، اجرای مراسم بدرقه در بقاع متبرکه (چاووشی خوانی، اسپندگردانی و …)، زیارت دسته جمعی، تجمع زائرین در اماکن مقدسه و بهره مندی از موعظه وعاظ مطرح کشوری، توزیع بسته‌های فرهنگی و دیگر برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در طول برگزاری طرح خبر داد.

گفتنی است، تعداد ۱۲۵۰ نفر از کادر بهداشت و درمان و مبلغین جهادی فعال در تغسیل و تدفین اموات کرونایی، در آبان ماه سال گذشته و در قالب طرح زائران حرم رضوی به مشهد مقدس اعزام شدند.

برخی از موقوفات شاخص مرتبط با طرح “زائران حرم حسینی” عبارتند از: حاج محمد حسن تاجر، میرزا محمد علی خان وزیر، میرزا محمدعلی آبادی وزیر، حاج ابوالقاسم تنباکوفروش، تهران- حاج میرزا ابراهیم آقا مجتهد خویی، خوی- مزرعه طاهرآباد، زهرا خانم، کرمان- حاج محمدحسین ومحمدرضاحکاک، شمس الحاجیه، مشهد- میرزایوسف، بابل، حاجی عباسقلی تاجرساروی، ساری- سرای شاه عباسی، کرمانشاه- عبدالغفور، سبزوار- زائرحسین ریزی جم، بوشهر- حاجی غلامحسین خان دنبلی، حاجیه خدیجه خانم قائم مقامی، تبریز- شیخ محمدهادی، بیرجند- حاج خدا کرم، همدان- هادی صباغ، نهاوند- حاج آقا محسن عراقی، شازند- سلطان حمید میرزا، خنداب- – میرزاسلیمان خان رکن الملک، اصفهان.

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny