امضای تفاهم‏نامه همکاری میان کتابخانه ملّی و سازمان اوقاف

تفاهم‏نامه همکاری میان‌ کتابخانه ملّی و سازمان اوقاف به منظور افزایش همکاری‌های علمی، پژوهشی، آموزشی، اشتراک منابع اطلاعاتی و انتقال تجربیات فیمابین با حضور رؤسای این دو سازمان امضا شد.

امضای تفاهم‏نامه همکاری میان کتابخانه ملّی و سازمان اوقاف

امضای تفاهم‏نامه همکاری میان کتابخانه ملّی و سازمان اوقاف

به گزارش خبرگزاری‬ مهر، تفاهم‏نامه همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران با سازمان اوقاف و امور خیریه، به امضای حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و علیرضا مختارپور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران رسید.

بهره‌گیری از منابع اطلاعاتی، ظرفیت‌ها و فرصت‌های پژوهشی و مطالعاتی و تخصصی طرفین تفاهم‏نامه ازجمله همکاری و کمک به تحقق اهداف و مأموریت‌های قانونی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران و سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای آموزش، پژوهش، حفاظت، صیانت، فهرست نویسی الکترونیکی و مرمت اسناد مربوط به وقف نامه، حبس نامه و وصیت نامه، ازجمله مفاد تفاهم نامه همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملّی جمهوری اسلامی ایران با سازمان اوقاف و امور خیریه بوده است.

سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران در این تفاهم‏نامه متعهد شد، اسناد و مدارک انتقالی مربوط به سازمان اوقاف و امور خیریه را در مخازن استاندارد ساماندهی کند. در صورت درخواست سازمان مربوطه برای دسترسی به اصل اسناد انتقالی نیز، سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران موظف است بر اساس آئین نامه شیوه دسترسی به اسناد اقدام کند.

همچنین مقرر شد در راستای این تفاهم نامه، پژوهش‌های مشترک در زمینه اسنادی، برگزاری نمایشگاه‌های مشترک، بازدیدهای متقابل و تبادل تجربیات، به اشتراک گذاشتن نسخه دیجیتال اسناد و مدارک، همکاری در اجرای قوانین و مقررات اسناد ملّی ایران در اوقاف و رقومی سازی به منظور حفاظت و نگهداری و مرمت اسناد وقفی انجام شود.

امرالله حسنی نیا معاون اوقافی، حقوقی و ثبتی، مجتبی باقرزاده مدیرکل اسناد ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه، هوتن والی نژاد معاون توسعه و مدیریت منابع، محمدجواد جعفریان معاون اسناد ملّی، عصمت مؤمنی معاون کتابخانه ملّی، فاطمه صدر معاون پژوهش و منابع دیجیتال، محمد حدادی مدیرکل حفاظت مرمت سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران نیز در این برنامه حضور داشتند.

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny