تمامی اسناد و املاک وقفی تاپایان سال حدنگاری می شود

ساری- رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با تاکید بر آشنایی هیئت امنای موقوفات با قوانین وقف، گفت: تمامی اسناد ثبتی اوقاف باید تاپایان سال جاری حدنگاری شود.

تمامی اسناد و املاک وقفی تاپایان سال حدنگاری می شود

تمامی اسناد و املاک وقفی تاپایان سال حدنگاری می شود

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی ظهر یکشنبه در ارتباط ویدئوکنفرانسی در نخستین همایش منطقه‌ای آموزشی توجیهی امنا موقوفات و رؤسای ادارات اجرایی استان‌های مازندران، گیلان، گلستان و سمنان که در ساری برگزار شد، خواستار نگاه جدید به ماده ۵ اوقاف و پیگیری و توسعه آن در امر وقف شد و اظهار کرد: امروز میزان امین‌های اوقاف با سال گذشته قابل مقایسه نیست و خروجی کار خوب است.

وی افزود: توصیه نخست این است که امنا با یکدیگر تبادل اطلاعات کنند یعنی کارکردهای موفق یکدیگر را الگو بگیرند و اجرایی کنند، باید کم کم به سمت وحدت رویه در مسئله امین‌ها برویم، اگر امینی با مستاجرین برخورد نظام‌مندی دارد و جریان کارشناسی‌ها دقت نظر و الگوریتم ذهنی خوبی دارد، بقیه هم مثل او عمل کنند.

خاموشی با بیان اینکه افزایش درآمدها در بحث اجرا یک موضوع ولی در بحث بهره‌وری بالاتر بحث دیگری است، گفت: اگر زمین‌های زراعی و عرصه‌ای برای ساخت و ساز تجاری یا مسکونی، خدماتی، صنعتی و یا معدن مدنظرتان است، دقت نظر داشته باشید که نقطه نظر و پیشنهادات را به یکدیگر بدهید.

رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه کشور با اشاره به تذکرات مفید امین، خاطرنشان کرد: امکانات امنا با یکدیگر تفاوت دارد، و حرکت حقوقی ضرورت است و برای حدنگاری و تحکیم اسناد ثبتی و GIS درخواست داریم تا قبل از پایان سال هیچ حکمی باقی نماند.

وی خواستار تبادل فکر و تعامل ذهنی شد و تصریح کرد: شناخت مزیت‌های نسبی استان و بارگذاری زمینه‌ها است، تا با تکیه بر مزیت‌های نسبی مجموعه‌ها اداره شود، باید مقداری پوسته سنتی خودمان را بشکنیم و با تهیه زمین، معدن، سهام کارخانه مستعد واحد توانمندی را ایجاد کنیم تا اتفاقات خوبی رقم بخورد، همچنین امین باید به کل قوانین وقف آشنا باشد.

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny