کمک ۷۰میلیارد تومانی مرکز نیکوکاری «شهدای مدافع حرم» به نیازمندان

مسئول مرکز نیکوکاری «شهدای مدافع حرم» که در مدت سه سال ۷۰ میلیارد تومان برای کمک به نیازمندان جمع‌آوری کرده است، دعای کودکان یتیم را بهترین پاداش برای خود می‌داند.

کمک ۷۰میلیارد تومانی مرکز نیکوکاری «شهدای مدافع حرم» به نیازمندان

کمک ۷۰میلیارد تومانی مرکز نیکوکاری «شهدای مدافع حرم» به نیازمندان

به گزارش خبرگزاری مهر، حامد خیرخواهان، مسئول مرکز نیکوکاری شهدای مدافع حرم توانسته با سابقه فعالیت حدود سه ساله، از ظرفیت‌های خیرین و نیکوکاران بیشترین استفاده را به نفع محرومان جامعه داشته باشد. او توانسته از کمک‌های درمانی در دوره کرونا گرفته تا تأمین جهیزیه و حتی جمع‌آوری پول دیه برای جلوگیری از قصاص یک متهم غیر عمد؛ کارنامه خیر و احسان خود را پربارتر کند.

با همه این موارد، حامد خیرخواهان هنوز خود را فقط یک وسیله در جهان بیکران خیر و احسان معرفی می‌کند که توانسته به مردم کشورش خدمت کند و می‌خواهد فعالیت‌هاش را بیشتر کند تا بتواند به محرومان در تمام استان‌های کشور خدمت کند.

او پیش از آنکه مرکز نیکوکاری راه بیندازد گروه جهادی دایر کرده بود و فعالیت‌های خیرخواهانه را در قالب فعالیت‌های جهادی با کمک نیروهای جهادگر به مناطق سیل‌زده و زلزله‌زده در کرمانشاه و سایر استان‌ها ارائه می‌کرد. خیرخواهان که دوست شهید مدافع حرم شهید گودرزی بوده ابتدا گروه جهادی راه‌اندازی کرده و این گروه را به نام دوست شهیدش مزین کرده بود، پس از آن که رهبر معظم انقلاب به جوانان‌ها می‌گوید شما پایه کار بیایید او نیز به پیشنهاد یکی از دوستان، مرکز نیکوکاری راه‌اندازی می‌کند تا بتواند در میدان کارهای خیرخواهانه را با ظرفیت‌های مردمی پیش ببرد. و نام مرکز را به شهدای مدافع حرم مزین می‌کند. او می‌گوید خدا خواسته و ما هم مثل سربازی انجام وظیفه کردیم.

خیرخواهان در رابطه با راه‌اندازی مرکز نیکوکاری گفت: سال ۱۳۹۸ در منطقه ۱۵ تهران مرکز نیکوکاری مدافعان حرم را به صورت مجازی در آغاز همه‌گیری کرونا راه‌اندازی کردیم. در مدت فعالیت استان‌های تهران، قزوین، گیلان، مازندران، سمنان و خراسان رضوی را تحت پوشش قرار دادیم و ارتباط خوبی با مقامات اجرایی در استان‌ها برقرار کردیم. مسئولان همچون استانداران و فرمانداران به ویژه مدیران کمیته امداد کمک بسیار بزرگی در این مسیر به ما کردند. ارتباطات خود را با سایر مجموعه‌ها همچون سپاه و نیروی انتظامی تقویت کردیم قصد داریم تا استان‌های بیشتری را حتی در حد سراسر کشور تحت پوشش قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌های کشور و صدا و سیما به خوبی فعالیت‌های مرکز نیکوکاری آنها را پوشش داده‌اند گفت: شبکه تلویزیونی ۱۲ شیعیان ترکیه برنامه‌ای راجع به مرکز نیکوکاری ما پخش کرد و ما از ظرفیت هنرمندان صاحب نام کشورمان برای کمک کردن به محرومان استفاده کردیم و چند سفیر میان هنرمندان نامی داریم. در کنار آن ارتباط خوبی با قشر انقلابی و افراد مؤمن جامعه داریم و از مداحان نیز کمک می‌گیریم و دایره کمک‌رسانی به مردم را وسعت می‌بخشیم. تاکنون حدود ۷۰ میلیارد تومان به محرومان کمک کرده‌ایم و خودمان فقط واسطه این کار بودیم. جلب اعتماد مردم برای ما از هر موضوعی مهم‌تر بود.

مسئول مرکز نیکوکاری مدافعان حرم همچنین از خدمات حقوقی رایگان به نیازمندان خبر داد و افزود: به لطف خدا موفق شدیم یک مجتمع حقوقی بزرگ راه‌اندازی کنیم و اینطور مسائل و مشکلات و گره‌های بسیاری از نیازمندان را که به دلیل نداشتن پول نمی‌توانستند از خدمات حقوقی و وکیل استفاده کنند، برطرف می‌کنیم. تا کنون حدود ۸۰۰ پرونده را رفع و رجوع کرده و حق نیازمندان را احقاق کرده‌ایم. در مدت سه روز توانستیم ۹۰۰ میلیون تومان برای جلوگیری از اعدام یک متهم از طریق خیران جمع‌آوری کنیم و او را به آغوش خانواده‌اش برگرداندیم دختر این پدر در حرم رضوی برای من دعا کرد و این ارزشمندترین پاداشی بود که نصیبم شد. در عید غدیر نیز ۱۱۰ زندانی خانم و آقا را با کمک خیرین آزاد کردیم.

خیرخواهان همچنین ارائه خدمات مشاوره روانشناسی و خدمات پزشکی در مناطق محروم توسط مرکز نیکوکاری مدافعین حرم اشاره کرد و گفت: هر نوع فعالیتی که گره‌ای از کار نیازمندان جامعه باز کند را با کمک خیرین و نیکوکاران انجام می‌دهیم از جمله کارهای عمرانی و قصد داریم با راه‌اندازی مراکز خود اشتغالی و یا کار در خانه برای افراد فاقد شغل به ویژه زنان سرپرست خانوار و یا خود سرپرست به آنها کمک کنیم. ارتباط ما با نیازمندان جامعه توسط کمیته امداد و سازمان بهزیستی انجام می‌شود البته از زیرمجموعه‌های شهرداری‌ها نیز کمک می‌گیریم که تلاشی که می‌کنیم به دست نیازمندان واقعی می‌رسد.

وی البته با یادآوری اینکه یک تیم تحقیق قوی در مرکز نیکوکاری فعال هستند، ادامه داد: برای همه مجموعه‌های نیکوکاری مهم است که کمک‌های مردمی را به درستی به نیازمندان جامعه برسانند و این مستلزم کار درست و اصولی است و باید نسبت به نیازمندان تحقیق انجام شود. مجموعه مثل کمیته امداد نیازمندان واقعی را شناسایی می‌کند و در استان‌ها به ما معرفی می‌کنند.

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny