برگزاری مرحله کتبی طرح سنجش، آموزش و سطح‌بندی داوران مسابقات قرآن

مرحله کتبی سومین دوره طرح سنجش، آموزش و سطح‌بندی داوران مسابقات قرآن کریم امروز دوشنبه ۳۰ آبان ماه برگزار می‌شود.

برگزاری مرحله کتبی طرح سنجش، آموزش و سطح‌بندی داوران مسابقات قرآن

برگزاری مرحله کتبی طرح سنجش، آموزش و سطح‌بندی داوران مسابقات قرآن

به گزارش خبرنگار مهر، مرحله کتبی سومین دوره طرح سنجش، آموزش و سطح‌بندی داوران مسابقات قرآن کریم امروز دوشنبه ۳۰ آبان ماه در رشته‌های تجوید، وقف و ابتدا، صحت حفظ، صوت و لحن به‌صورت برخط برگزار می‌شود.

بر همین اساس در این مرحله از آزمون، شرکت‌کنندگان تمامی رشته‌ها رأس ساعت ۱۰:۰۰ به نشانی https://ogf.kavano.org/ مراجعه کرده و به سوالات مطرح شده در رشته تخصصی خود پاسخ می‌دهند.

سوالات آزمون به سه بخش ترجمه آیات، آئین‌نامه داوری و منابع تخصصی تقسیم شده است و متناسب با منابع معرفی شده برای هر رشته، تعداد سوالات نیز متفاوت می‌باشد و نفرات پذیرفته شده در این مرحله از طرح به مرحله آموزشی که اواخر آذرماه به‌صورت مجازی برگزار می‌شود راه پیدا خواهند یافت.

همچنین این مرکز در اطلاعیه خود ضمن اشاره به اینکه برای هر سوال زمان تقریبی یک دقیقه‌ای در نظر گرفته شده است؛ تعداد سوالات رشته‌های مختلف را به شرح زیر اعلام نموده است:

تجوید: ۹۵ سوال

وقف و ابتدا: ۱۲۰ سوال

صحت حفظ: ۷۰ سوال

صوت: ۶۰ سوال

لحن: ۹۵ سوال

شایان ذکر است در سومین دوره طرح سنجش، آموزش و سطح‌بندی داوران ۶۹۹ نفر در مجموع پنج رشته ثبت‌نام نموده‌اند و تاکنون در دوره‌های اول و دوم این طرح ۴۹۰ نفر موفق به اخذ مدرک داوری در سطوح ۱ تا ۴ مسابقات قرآن کریم شده‌اند.

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny