لزوم همگرایی و امیدبخشی به جامعه در شرایط کنونی

مشهد ـ معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: همه ما در این شرایط وظایفی داریم و باید با همگرایی، هم افزایی و امیدبخشی به جامعه از ارزش‌ها و اسلام دفاع کنیم.

لزوم همگرایی و امیدبخشی به جامعه در شرایط کنونی

لزوم همگرایی و امیدبخشی به جامعه در شرایط کنونی

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام غلامرضا عادل ظهر سه شنبه در دوره آموزشی ویژه مربیان سبک زندگی اسلامی کشور که در مجتمع آموزشی فرهنگی امامت مشهد برگزار شد، اظهار کرد: همه ما در این شرایط وظایفی داریم و باید با همگرایی، هم افزایی و امیدبخشی به جامعه از ارزش‌ها و اسلام دفاع کنیم. دشمنان می‌خواهند مردم نا امید شوند لذا امیدبخشی بحث بسیار مهمی است و باید به آن بپردازیم.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف افزود: در سالهای گذشته دوره‌های آموزشی با حضور فعالان این عرضه در مشهد برگزار شد که اکثر این افراد فرهیختگان دانشگاه هستند که به صورت داوطلبانه در این دوره‌ها شرکت کردند، در دوران کرونا وقفه‌ای ایجاد شد اما بعد از آن این دوره‌ها از سر گرفته شد.

وی گفت: این دوره هم برگزیدگان دوره‌هایی هستند که در گذشته برگزار شده و از استان‌های مختلف به عنوان مربیان سبک زندگی در امام زاده‌ها اکنون حضور دارند.

حجت الاسلام عادل با اشاره به توفیق خدمت گذاری به آستان امام زادگان، بیان کرد: ابن امامزادگان ظرفیت بسیار بی نظیری هستند که با حضور اینها و در پرتو شعاع نور امام رضا (ع) در ایران اسلامی به عنوان قطب‌های فرهنگی می‌توان نام برد.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: تأثیراتی که امروز از این اهداف فرهنگی و اجتماعی بر جامعه اتفاق می‌افتد بر کسی پوشیده نیست اما اکنون ما در شرایط حساس‌تری نسبت به گذشته قرار داریم.

وی افزود: در شرایطی که دشمن همه توان خود را در این جنگ نرم به کار گرفته تا فکر و فرهنگ ما را تحت شعاع قرار دهد و در برخی جاها اتفاقاتی رخ داد، با دو هدف هویت زدایی از غنای فکری و فرهنگی که در تمدن و نظام مقدس جمهوری اسلامی وجود داشته و یک هویت زایی جدید که با اقسام شایعه‌ها و تهمت‌ها و شبهه افکنی ها بوده است به گونه‌ای روزانه هزاران دروغ در کانال‌های خود منتشر می‌کنند که اگر با آن مقابله نشود، تأثیر گذار بر جامعه ما خواهد بود.

حجت الاسلام عادل افزود: آنچه که مطلوب ما است، بحث خانواده بوده و یکی از مواردی که دشمن هدف قرار داده خانواده است، با استفاده از واژه آزادی که سیدالشهدا از آن بهره برد با لاابالیگری معادل کردند که قطعاً بیشترین آسیب را به خانواده وار خواهد کرد.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان ابنکه بحث محوری این جلسات خانواده است؛ افزود: همه ما در این شرایط وظایفی داریم و باید با همگرایی، هم افزایی و امیدبخشی به جامعه از ارزش‌ها و اسلام دفاع کنیم. دشمنان می‌خواهند مردم ناامید شوند لذا امیدبخشی که بسیار بحث مهمی است باید به آن بپردازیم.

وی گفت: حضرت آقا فرموند: «کسی که می‌خواهد به قله رفیعی صعود پیدا کند، طبیعی است که در این مسیر با موانع و مشکلات مواجه شود» و قطعاً با ثبات قدم و با اتکا به قدرت لایزال الهی حتماً به آن نقطه خواهیم رسید و این مشکلاتی که با آن مواجه هستیم طبیعی است لذا باید امید دهیم.

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny