ضعف خراسان جنوبی در زیرساخت های درمان

بیرجند- استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ضعف برخی از زیرساخت های درمانی در استان گفت: در رشته جراحی اطفال ضعف‌های بیشتری داریم که برای تامین اعتبار راه اندازی این بخش همکاری می کنیم.

ضعف خراسان جنوبی در زیرساخت های درمان

ضعف خراسان جنوبی در زیرساخت های درمان

به گزارش خبرنگار مهر، جواد قناعت چهارشنبه شب در دیدار با مدیر عامل یک مؤسسه خیریه کشوری اظهار کرد: با اعتقاد قلبی بر دستان پزشکان نیک‌اندیش و کسانی که در مجموعه‌های خیریه سلامت محور فعالیت دارند، بوسه می‌زنم.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: خراسان جنوبی به دلیل برخی کم توجهی‌ها و بی توجهی‌ها در دوران‌های قبل کم برخوردار است و در این راستا باید تلاش مجاهدانه ای برای رفع محرومیت‌ها داشته باشیم.

قناعت با اشاره به اینکه نرخ رشد اقتصادی این استان در بسیاری از شاخص در رتبه‌های پایینی نسبت به دیگر استان‌های کشور قرار دارد، افزود: کمبودهای موجود در حوزه زیر ساختی و خشکسالی از مهمترین مشکلات خراسان جنوبی است.

وی با تأکید بر اینکه خراسان جنوبی در حوزه زیر ساختی مانند درمان هم ضعف‌هایی دارد، گفت: در برخی شهرستان‌های خراسان جنوبی مطالبه مردم اعزام پزشک عمومی و حتی اعزام سایر متخصصین حوزه بهداشت و درمان است.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: ما در خراسان جنوبی در برخی رشته‌های تخصصی از جمله جراحی اطفال ضعف‌ها و مشکلات بیشتری داریم.

حمایت از راه اندازی بخش جراحی اطفال در بیرجند

قناعت با بیان اینکه در مجموع در کل کشور با کمبود جراح اطفال مواجه هستیم، اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته در استان از طریق وزارت بهداشت حضور تعداد پزشکان متخصص طرحی در استان به بالای ۱۰۰ نفر رسیده است که امیدواریم تا حدی مشکلات حوزه بهداشت و درمان را مرتفع کند.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه هرچه در زمینه درمان کودکان با ناهنجاری مادرزادی تلاش کنیم، سرمایه گذاری برای آینده جامعه است، بیان کرد: با اقدامات انجام شده در این زمینه جامعه در آینده هزینه کم‌تری پرداخت خواهد مرد:

قناعت در پاسخ به آمادگی مدیرعامل مؤسسه برای راه اندازی بخش جراحی اطفال در خراسان جنوبی در صورت تأمین اعتبار توسط خراسان جنوبی، گفت: ما در استان از این پیشنهاد استقبال و حمایت‌های لازم را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: برای تأمین اعتبار راه‌اندازی بخش جراحی اطفال در بیمارستان رازی بیرجند هم با برگزاری جلسه تخصصی با مسئولان متولی همراهی لازم را خواهیم داشت.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه هم اکنون هم نظر ما برای تأمین اعتبار این بخش مثبت است یادآور شد: با درخواست متولیان این مؤسسه خیریه برای تأمین ۵۰ میلیون تومان برای تجهیز مرکز همراهان بیمار در بیرجند هم موافق هستیم.

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny