خیریه‌های بیمارستانی در استان بوشهر تشکیل می‌شود

بوشهر- مسئول خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تشکیل خیریه بیمارستانی در تمامی بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در کوتاه‌ترین زمان ممکن ضرورت دارد.

خیریه‌های بیمارستانی در استان بوشهر تشکیل می‌شود

خیریه‌های بیمارستانی در استان بوشهر تشکیل می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمود عبدالهی صبح شنبه در نشست با مسئولین بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان اظهار داشت: ساماندهی و فعال شدن خیریه‌های بیمارستانی تسریع شود.

مسئول خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: از سال ۹۷- ۱۳۹۶ طرح ایجاد خیریه‌های بیمارستانی مصوب و مقرر شد که هر بیمارستانی تشکیلاتی تحت عنوان خیریه‌های بیمارستانی داشته باشد.

حجت‌الاسلام عبدالهی تشکیل و فعال‌سازی خیریه بیمارستانی برای تمامی بیمارستان‌ها را مهم ارزیابی و بیان داشت: خیریه بیمارستانی ظرفیت بزرگی است که به‌عنوان بازوی توانایی برای توسعه بیمارستان محسوب شده و می‌تواند دریافتی‌های خیریه را در راستای اهداف درمانی بیمارستان هزینه کرد.

مسئول خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: هدف از تشکیل خیریه‌های بیمارستانی کمک به توسعه بیمارستان‌ها بدون دخالت در بحث مدیریتی بیمارستان است.

وی افزود: تقویت بهره‌گیری از ظرفیت‌های خیرین در تکمیل امکانات بیمارستانی و توسعه کمی و کیفی بیمارستان از اهداف مهم تشکیل خیریه محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام عبدالهی با اشاره به اساسنامه تشکیل خیریه بیمارستانی تصریح کرد: اعضای مجمع خیریه بیمارستانی شامل ۹ عضو بوده و ترکیبی از نیروهای فعال و مشتاق در امر خیریه از پرسنل بیمارستان و همچنین نیروهای فعال و تأثیرگذار خارج از بیمارستان است.

تقویت مشارکت‌ها

سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی نیز اظهار داشت: بی‌شک وجود خیریه بیمارستانی به‌عنوان وزنه خوبی برای مدیریت بیمارستان خواهد بود و ان‌شاءالله با تشکیل این خیریه بتوانیم هر چه بهتر از ظرفیت ایجاد شده در راستای خدمت‌رسانی به عموم بیماران ارجمند استفاده کنیم.

دکتر امین آزاد فر ضمن تأکید بر بهینه‌سازی ارتباط با خیرین و اطلاع‌رسانی شفاف به عموم مردم در راستای تقویت نحوه مشارکت در پروژه‌های درمانی ادامه داد: مشارکت معتمدین شهر در هیئت‌مدیره این تشکل موجب تقویت روحیه مشارکت مردمی و جلب بیشتر کمک‌های خیرین خواهد شد و اعتماد عمومی را تقویت خواهد کرد.

در این جلسه صدیقه براری کارشناس اداره خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، روحانیون و برخی از مسئولین بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان نیز حضور داشتند.

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny