پایان فراق ۱۱ ساله/ بازگشت «شهاب» به آغوش خانواده

تایباد - نوجوان ۱۱ ساله تحت پوشش یک مؤسسه مربوط به ایتام در تایباد به آغوش گرم خانواده خود در شهرستان یکه سعود استان خراسان شمالی بازگشت.

پایان فراق ۱۱ ساله/ بازگشت «شهاب» به آغوش خانواده

پایان فراق ۱۱ ساله/ بازگشت «شهاب» به آغوش خانواده

به گزارش خبرنگار مهر، با پیگیری یک مؤسسه یتیم خانه در تایباد خانواده یکی از نوجوانان تحت پوشش این مؤسسه در شهرستان یکه سعود استان خراسان شمالی شناسایی و طی مراسمی با حضور امام جمعه اهل سنت شهرستان، معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولان شهرستان تایباد و همچنین امام جمعه و جمعی از اعضای شورای شهر و شهردار یکه سعود پس از یازده سال دوری به آغوش گرم‌خانواده خود بازگشت.

رضا اکسیر، مدیر مؤسسه نگهداری ایتام در این خصوص اظهار کرد: شهاب یازده سال پیش و در سن شش ماهگی از خانواده خود دور افتاده بود و در این مدت تحت سرپرستی بهزیستی خراسان رضوی قرار داشت تا اینکه هشت ماه قبل به یک مجموعه نگهداری منتقل شد و از آن زمان همکاران ما در مؤسسه نگهداری ایتام پیگیر شناسایی خانواده او بودند.

رضا اکسیر افزود: خوشبختانه با ارتباط با شورای شهر و شهرداری یکه سعود توانستیم با خانواده شهاب ارتباط برقرار کنیم و در نهایت پس از انجام تشریفات لازم امروز (یکشنبه ۱۷ مهر) تحویل خانواده خود شد.

حسین حسنی، شهردار یکه سعود نیز در ادامه اظهار کرد: سه ماه قبل بود که از مؤسسه یتیم خانه با یکی از اعضای شورای شهر تماس گرفته شد و پس از آن با بنده ارتباط گرفتند و مشخصات اولیه را اعلام کردند. با برقراری اولین ارتباط سایتی برای شناسایی این نوجوان طراحی شد و خوشبختانه بعد از دو ماه توانستیم خانواده شهاب را شناسایی کنیم.

حسین حسنی اضافه کرد: خانواده شهاب از دو ماهگی فرزند را ندیده بود و دلتنگی شدیدی برای به آغوش گرفتن عزیزشان را از اولین ارتباط تصویری داشتند تا اینکه امروز این فرصت فراهم شد و توانستیم در سالروز ولادت پیامبر اسلام (ص) این عزیزان را بهم برسانیم.

منبع : www.mehrnews.com
Amirreza hosseiny

Amirreza hosseiny